Autor: Ladislav Pasker

Ve středu 21.8.2024 bohužel zemřel ve věku nedožitých 76 let, náš věrný fanoušek

Václav Hejpetr

31.8.1948-21.8.2024

Bývaly hráč a věrný fanoušek Tatranu, který téměř nevynechal žádný domácí zápas ve Velkých Hydčicích, k němuž obyčejně patřila oblíbená klobáska s čepovaným pivečkem. Jeho životním týmem byla samozřejmě milovaná Sparta Praha, na kterou se byl několikrát podívat přímo na jejím stadionu na Letné.

ČEST JEHO PAMÁTCE

Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým

srp 24 Doposud nekomentováno.

TJ KAŠPERSKÉ HORY-TATRAN VELKÉ HYDČICE

TJ KAŠPERSKÉ HORY  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE    4:1  (2:0)

Rozhodčí: Roman Mácal    ŽK 1:1

Datum konání: 24.8.2024

Za úmorného vedra jsme nastoupili k dalšímu zápasu, tentokrát na hřišti  Kašperských Hor, proti domácímu týmu.

Domácí byli úspěšnější ve svém využívání šancí. Ve 14. minutě se trefil "bodlem" Petr Tomek a následně ve 32.minutě využil "samostatný nájezd" Pavel Chudý.

Ve druhém poločase jsem domácí na 20 minut zatlačili na jejich polovině. Ale dokázali jsme využít pouze jednu ze šancí, když se krásnou střelou v 50. minutě prosadil Zbyněk Zelený. To bylo ale z naší strany vše. Domácí ještě dokázali využít dvou brejků, když se trefil v 73.minutě Adam Pelčarský a ještě v 78.minutě Vladimír Šuba.

Sestava: Ladislav Pasker, Jiří Vichr, Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Zdeněk Hejpetr, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený (K), Ondřej Barborka, Jaromír Hlaváč, Jiří Šatra, Petr Prokopec, Václav Šmat, Nocolas Streer

srp 17 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-SRK ŽELEZNÁ RUDA

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SRK ŽELEZNÁ RUDA    0:1  (0:0)

Rozhodčí: Zdeněk Hájek    ŽK 2:0

Datum konání: 17.8.2024

Bohužel první zápas v nové sezóně nevyšel dobře a všechny tři body si odvezl soupeř. Když jedinou trefu zápasu zaznamenal v 50.minutě Ondřej Vlach, který se trefil krásně k levé tyči naší branky, kterou tentokrát hájil skvěle chytající  Pavel Svoboda.

Sestava: Pavel Svoboda, Pavel Veringer, Jiří Matějovic, Ondřej Barborka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Zdeněk Hejpetr (K), Luděk Marek, Radek Potužák, Lukáš Homolka, Milan Kapusta, Jiří Šatra, Nicolas Streer

čen 18 Doposud nekomentováno.

JARO 2024

Hodnocení sezóny III.třída Klatovského okresu 2023/2024

Tak máme za sebou další sezónu pro náš klub.

Jarní část soutěže začala pro nás dvěma prohrami. V Milčicích a následně doma s budoucím vítězem souteže z Měcholup. Pak následovali dvě výhry, z toho jedna velmi důležitá, kdy jsme po delší době dokázali vyhrát v Bolešinech.  Prohry s Hrádkem,v Ježovech a následně doma s Buděticema, nás zase vrátili na hranici sestupu. Porazili jsme doma Veřechov, poté přišla prohra v Mochtíně. Poslední čtyři zápasy jsme pak už odehráli doma, na vlastním hřišti, kdy jsme dokázali 3x vyhrát a nakonec zakončit sezónu na 8 místě, hodně vyrovnané tabulky III.třídy.

Konečná bilance je z 26 odehraných zápasů. Získaných 35 bodů, 11 výher, 13 proher a 2x jsme remizovali. Máme opět negativní skóre, 70:75, ale o proti minulému ročníku jsme vstřelili o 21 branek více. V bráně se vystřídali celkem čtyři kluci, ( Libor Urban 9 zápasů - 1x zlomená ruka, 11 zápasů Láďa Pasker- 2x zlomený malíček, 4 zápasy Petr Kylián a na 2 zápasy vypomohl Venca Šmatů (poslední dva jmenovaný naštěstí bez úrazů).

Alespoň jednu branku vstřelilo úctihodných 16 hráčů (v loni jich bylo pouze 10). Nejlepším střelcem je Zděnek Prokopec z 18 brankami, druhý je Jarda "Felix" Hlaváč s 15 brankami a na třetím místě Zbyněk Zelený, který se trefil 11x.

Žluté a červené karty asi nemá cenu komentovat. Vše je vidět v záložce "mužstvo-žluté a červené karty"

Co dodat na závěr...samozřejmě poděkovat všem  klukům, kteří jedou (přijdou) si kopnout za náš skvělý klub. Myslím si, že partu máme vynikající.

Dále určitě poděkovat dalším lidem, kteří se o nás starají. Ať už je to sekání hřistě, úklid kabin a praní dresů apod. Určitě se sluší poděkovat holkám, které se starají, aby jsme měli na hřišti po zápase co pít a jíst. Poděkování patří také těm pár stálým fanouškům, kteří nás chodí podporovat. A také velké díky našim manželkám a přítelkyním, které nás pouštějí na zápasy.

Další sezóna začína  v sobotu 17.8.2024, podle rozlosování soutěže, které proběhně 9.7.2024 v Klatovech

Všem přeji hezké léto a brzké setkání na tom našem plácku " Když cestuješ po Šumavě jistě uvidíš, vzadu pěknej stadiónek Tatranu u Hydčic"....

Datum konání: 15.6.2024

V posledním zápase této sezóny, jsme přivítali druhý tým tabulky, aspirující o postup do okresního přeboru. Jenže soupeř do posledního zápasu přijel ve velmi oslabené sestavě a to ještě jen v počtu deseti lidí do pole.

Hosté i přesto byli celké nebezpečný a dokázali naší obraně celkem zatápět. Skvělě se opět uvedl Libor Urban v bráně, který několika skvělými zákroky během prvního poločasu dokázal udržet čisté konto. My jsem dokázali v prvním poločase vstřelit tři branky, když se postupně prosadili Josef Podzimek, Zdeněk Prokopec a Honza Kečkeš.

Ve druhém poločase už soupeř nedokázal vzdorovat a docházeli mu postupně síly. Branky za náš tým postupně vstřelili Milan Kapusta, Zděněk Prokopec, Libor Urban, který se v 60.minutě přesunul z brány do útoku a využil skvělou přihrávku od Pavla Svobody. Zděněk Prokopec v 78.mintě dokonal hattrick a nakonec se dokázal prosadit i nováček v týmu, Nicolas Streer, který procedil v 83.minutě míč pod ležícím brankářem hostů.

Sestava: Libor Urban ( od 60.minuty Ladislav Pasker), Pavel Veringer, Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Zdeněk Herjpetr (K),Jakub Vystrčil, Zbyněk Zelený, Jan Kečkeš, Josef Podzimek, Milan Kapusta, Nicolas Streer, Lukáš Homolka

čen 08 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-TJ KAŠPERSKÉ HORY

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  TJ KAŠPERSKÉ HORY   1:6  (0:3)

Rozhodčí: Pavel Jedlička    ŽK 1:0

Datum konání: 8.6.2024

Soupeř z Kašperských přijel ve velmi silné a kvalitní sestavě. My jsme nedokázali vzdorovat a tak konečný výsledek zápasu 1:6 pro hosty, byl pro nás ještě milosrdný. Skvěle totiž zachytal náš brankář Libor Urban, který ještě několik vyložených šancí pochytal. V každém z poločasů se hosté prosadili 3x.Za náš tým dokázal pouze skórovat v 76.minutě Jaromír Hlaváč

O jistotu záchrany tak budeme muset bojovat ještě v posledním zápase proti Železné Rudě.

Sestava: Libor Urban, Pavel Veringer, Petr Janda, Jiří Vichr, Ondřej Barborka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Zdeněk Hejpetr, Lukáš Homolka, Zbyněk Zelený, Jaromír Hlaváč (K), Jiří Matějovic, Radek Potužák, Josef Jiřík, Jakub Vystrčil, Luděk Marek

čen 01 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-FK SVÉRADICE B

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  FK SVÉRADICE B    9:1  (5:1)

Rozhodčí: Pavel Jedlička    ŽK 0:1

Datum konání: 1.6.2024

Další tým bojující o záchranu v této souteži, byl naším dalším soupeřem na domácím hřišti. Jenže hosté přijeli oslabeni o spousty hráčů, které nahradili většinou dorostenci. A tak byla jen otázka času, kdy padne první branka do soupeřovi branky a jaké bude konečné skóre.

A čekání na gól netrvalo opravdu dlouho. Hned ve 2.minutě se totiž prosadil ve vápně Zdeněk Prokopec. Pak se ukázal pro tento zápas zvolený kapitán, Jaromír Hlaváč. V rozmezí od 25.až 37.minuty  vstřelil tři branky. Hosté se nakonec také jednou prosadili, když dorážku své střely pohodlně umístnil do branky Filip Šuhajda. Ke konci poločasu se ještě prosadil Luděk Marek a tak se do kabin odcházelo za stavu 5:1 pro náš tým.

Hned v záčátku druhého poločasu se opět prosadil Jaromír Hlaváč, který tak vstřelil už svoji čtvrtou branku v zápase. Následoval ho vzápětí po druhé v zápase  skórující Zdeněk Prokopec. V 57.minutě se hosté dopustili faulu ve vlastním vápně. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil její tradiční exekutor, nestranoucí skvělý hráč, Zdeněk Hejpetr. V 85.minutě přišla chvíle pro Lukáše Homolku, který skvělě zakroutil rohový kop přímo do branky bezmocného hostujícího brankáře. Konečný stav zápasu byl nakonec 9:1. Poděkování patří našim hráčům, ale i hostům, který to nevzdali a jejich mladí hráči podali velmi pěkný výkon.

Sestava: Libor Urban, Petr Janda, Jiří Vichr, Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Zdeněk Hejpetr, Jan Kečkeš, Radek Potužák, Ondřej Barborka, Jaromír Hlaváč (K), Josef Jiřík, Jiří Šatra, Luděk Marek, Lukáš Homolka, Pavel Veringer

kvě 25 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-DUKLA JANOVICE B

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  DUKLA JANOVICE B    5:0  (2:0)

Rozhodčí: Jiří Moravec    ŽK  0:0

Datum konání: 25.5.2024

Poslední čtyři zápasy tohoto ročníku odehrajeme už jen na domácím hřišti. A první ze soupeřů byla Dukla Janovice B.

Soupeř přijel značně oslaben a ještě jen s 11 hráči, bez možnosti někoho případně vystřídat. Po většinu prvního poločasu jsme měli převahu a bylo jen otázka času, kdy některou z vypracovaných šancí využijeme. A stalo se tak ve 20.minutě, kdy se po přihrávce od Zbyňka Zeleného do vápna dostal  k míči Jirka Matějovic a pohodlně překonal bezmocného brankáře hostí. O dvě minuty později si kluci spolupráci zopakovali. Hosté v domnění,  že jde o offside, přestali úplně hrát, včetně jejich brankáře. A tak měl Jirka Matějovic snadnou pozici ke skórování. Do poločasu stav zůstal už něměnný, 2:0.

Hned po přestávce využil špatného postavení brankáře Zbyněk Zelený, nádherně ho přehodil a zvýšil tak už na 3:0. V 71.minutě byla rozhodčím Moravcem nařízena penalta. Se štěstím ji proměnil  Ladislav Pasker, který jinak z pozice brankáře, sledoval marnou snahu hostů o útočení. Za celý zápas se dostali asi ke třem střelám, které naštěstí neznamenali pro našeho brankáře žadné velké nebezpečí. A to ještě v 75.minutě opět zafungovala spolupráce dvou bratranců, Jirky a Zbyňdi. Druhý jmenovaný tvrdou ranou z trestného kopu donutil k chybě brankáře, který balón před sebe jen vyrazil a Jirka už tak neměl žádný problém dopravit po třetí v tomto zápase míč za brankovou čáru. Mohl tak slavit hattrick a stanovil tak konečné skóre zápasu na 5:0.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer. Jiří Vichr, Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček (K), Lukáš Homolka, Nicolas Streer, Zbyněk Zelený, Radek Potužák, Jan Kečkeš, Jiří Matějovic, Josef Podzimek, Josef Jiřík, Jiří Šatra

kvě 18 Doposud nekomentováno.

SOKOL MOCHTÍN B-TATRAN VELKÉ HYDČICE

SOKOL MOCHTÍN B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE    6:1  (4:0)

Rozhodčí:František Klištinec, Eva Růtová, Pavel Růta   ŽK 2:1

Datum konání: 18.5.2024

Ani nevím jak hodnotit a popsat zápas, který jsme odehráli v Mochtíne, s místní rezervou.

Velmi slabá účast našich hráčů, ještě k tomu bez většiny opor a stabilních hráčů.

Domácí stále bojující o záchranu, nastoupili opět velmi posíleni o hráče, pravidelně hrajících za "A" tým. A tak obraz hry a vlastně i výsledek zápasu tomu odpovídal. Prohra 6:1 je ještě k přijatelná vzhledem k průběhu zápasu. Zá nás jednu branku vstřelil Zdeněk Prokopec, který dokázal proměnit nařízenou penaltu proti domácím.

Sestava: Libor Hájek, Pavel Veringer, Jakub Vystrčil, Ladislav Kropáček, Pavel Svoboda, Zdeněk Prokopec (K), Lukáš Homolka, Jiří Matějovic, Jan Kečkeš, Václav Šmat, Ladislav Pasker, Nicolas Streer