Autor: Ladislav Pasker

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SK BOLEŠINY B    4:2  (2:1)

Rozhodčí: Josef Abrahám    ŽK 0:1

Datum konání: 8.10.2022

Konečně se nám podařilo naplnit soupisku co to nejvíc jde, to znamená že bylo 5 lid na lavičce, připravení na střídání. Takto by to mělo být na každý zápas.

Zápas začal naší aktivní hrou a hned měla úspěch. Radek Potužák vyslal krásnou přihrávkou do úniku Marka Melíška, který sice svoji střelou trefil brankáře, ale následnou dorážkou do prázdné brány skóroval Jaromír Hlaváč. Jenže to nás asi trochu uspokojilo, mysleli jsme si že vše půjde samo...velkou šanci nevyužil Zdeněk Prokopec a další šance pochytal skvěle chytající hostující gólman. A přišel trest. Chyba špatně vyběhnuvšího brankáře Ládi Paskera vedla ke srovnání skóre na 1:1. Za hosty se trefil Jakub Pytel. Naštěstí v samém závěru poločasu přišla chvíle Josefa Melky, který prošel snad přes vše co se nacházelo v pokutovém území, obehrál i brankáře a takřka z nulového úhlu trefil bránu. Hned se šlo veseleji do kabiny.

Ve druhém poločase byl obraz hry skoro stejný. My jsme více hráli, dostávali se do šancí a hosté se snažili kombinovat skoro až do brány.  Naštětí se pak 2x po sobě prosadil Ladislav Kropáček. A to v 69. a v 72 .minutě. Vedení 4:1 nás opět uspokojilo. Toho využili hosté a snížili Davidem Kolářem na 4:2. Nic jiného se už nestalo a tak se může slavit třetí výhra v řadě!!!

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Lukáš Homolka, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Radek Potužák, Josef Podzimek, Jaromír Hlaváč, Jiří Matějovic, Petr Kylián, Josef Melka, Marek Melíšek

říj 01 Doposud nekomentováno.

FK BUDĚTICE 2012-TATRAN VELKÉ HYDČICE

FK BUDĚTICE 2012  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE   2:3  (0:1)

Rozhodčí : Josef Abrahám, Václav Dušek, Ondřej Nedvěd  ŽK 0:1

Datum konání: 1.10.2022

Zima, déšť, nevlídné počasí...přesto konečný výsledek na konci zápasu byl velmi pozitivní.

Domácí začali náporem. Hned v první minutě první střela, která nadělala brankáři problémy, i díky mokrému terénu. Naštěstí to bylo z pohledu domácích vše. My jsme dokázali využít první velkou šanci ke skórování, když se trefil v 18. minutě Zbyněk Zelený.

Druhý poločas začal pro nás velmi neslavně. Hned v úvodu poločasu rozhodčí pískl po závaru v pokutovém území pro domácí penaltu, kterou Jiří Josefík využil. A to nebylo vše. V 52. minutě utekl po křídle Roman Melka, který přesnou příhrávkou do vápna našel Martina Miroše, který se nemýlil. Rázem bylo skóre 2:1 pro domácí. Naštěstí jsme od té doby začali hrát opět svoji hru a domácí se uspokojili svým vedením, takže naše šance přibývali. V 83.minutě využil zaváhání celé budětické obrany, která si myslela že se bude pískat faul na jednoho z domácích hráčů, Zbyněk Zelený. Ten potvrdil svoj skvělou podzimní střeleckou formu a srovnal křižnou střelou k tyči na 2:2. Domácí se sice pokusili o nápor a zápas ještě zvrátit na svoji stranu. Pak ale přišlě chvíle Zdeňka Prokopce, který po rohu hlavou otočil skóre v náš prospěch na 2:3. To se psala 87. minuta zápasu.

Sestava: Ladislav Pasker, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Jiří Matějovic, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Lukáš Homolka, Radek Potužák, Josef Podzimek, Jaromír Hlaváč

TATRAN VELKÉ HYDČICE-SVATOBOR HRÁDEK B

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SVATOBOR HRÁDEK B    2:1  (0:0)

Rozhodčí: Jiří Steinbach    ŽK 5:2

Datum konání: 24.9.2022

Tak se opět zadařilo, opět na domácím hřišti...výhra nad tradičním soupeřem, rezervním týmem z Hrádku.

Vítězství se nerodilo vůbec lehce. V prvním poločase branka nepadla, ale opět se nám nedařilo využívat gólové šance. Hosté se svoji hrou prakticky k ničemu nedostali a hlavně skvěle fungovala naše obrana, vedená kapitánem Martinem Kropáčkem.

Ve druhém poločase se opět ukázala genialita našeho středopolaře a vlastně nejstaršího hráče v našem týmu, Zdeňka Hejpetra. Ten si v zápase připsal asistence u obou našich branek. Nejprve našel přesně levou nohu Zbyňka Zeleného, který ještě hezčím "volejem" trefil branku a mohli jsme se radovat z vedení 1:0. To se psala 55. minuta zápasu. Další skvělou šanci nevyužil Ladislav Kropáček, který nepropálil hostujícího brankáře a jasný faul na Josefa Podzimka zůstal neodpískán. V 73. minutě rezehrával trestný kop Zdeněk Hejpetr a opět skvěle. Tentokrát našel přesně Radka Potužáka, který trochu akrobaticky hlavou zvyšoval na 2:0. Prostě nádhera!!! Hosté již jen korigovali pro ně nepříznivý výsledek v 87. minutě po rohu, když se po chybě brankáře hlavou trefil Jan Sekyra. Pak už se mohla konečně slavit druhá výhra v sezóně. Bohužel jsme asi do konce sezóny přišli o Pavla Svobodu, který se přivodil zranění kolene. Držíme palce k brzkému uzdravení.

Sestava: Ladislav Pasker, Martin Kropáček (K), Marek Melíšek, Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Lukáš Homolka, Radek Potužák, Zdeněk Hejpetr, Jiří Matějovic

zář 18 Doposud nekomentováno.

TJ HARTMANICE-TATRAN VELKÉ HYDČICE

TJ HARTMANICE  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE    6:2  (5:2)

Rozhodčí: Zdeněk Hájek    ŽK 1:1

Datum konání: 18.9.2022

Na těžkém,deštěm zmáčeném terénu jsme bohužel prohráli. Soupeř nebyl až tak lepší, než vypadá skóre, ale dokázal lépe využít nabídnuté šance.

Hned v úvodu zápasu odpískal rohodčí "údajný" faul loktem v malém vápně brankářovi a domácí toho Petrem Sládkem z pokutového kopu využili.Prakticky hned jsme dokázali využít závar před brankou domácích a Josef Jiřík mohl vstřelit svoji první branku v sezóně. Jenže domácí přesnou střelou k tyči šli opět do vedení. Trefil se Patrik Tonner. Špatný zápas pro našeho brankáře pokračoval, když fauloval opět ve vápně a Petr Sládek se podruhé nemýlil z pokutového kopu. Na 4:1 zvyšoval Václav Rauner a do konce poločasu se trefil ještě domácí Dainel Vlasák. za nás snižoval na poločasových 5:2 Zbyněk Zelený.

Ve druhém poločase to už byl víceméně boj na rozmáčeném a bahnitém hřišti a většinou se vše odehrávalo mezi  "vápny" obou týmů. Nakonec ještě skóre navýšil na konečných 6:2 Antoním Krátký.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Jiří Matějovic, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Lukáš Homolka, Zdeněk Hejpetr, Josef Podzimek

TATRAN VELKÉ HYDČICE-TJ ŽIHOBCE

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  TJ ŽIHOBCE    4:0   (1:0)

Rozhodčí: Roman Mácal    ŽK 1:2  ČK 0:1

Datum konání: 10.9.2022

No konečně to vyšlo :-) Po šestém zápase mám tu radost napsat že jsme vyhráli a to zaslouženě.

Bohužel opět ve velmi kombinované sestavě a jen s jedenácti lidmi na place, jsme urvali vítězství, proti soupeři ze Žihobec. V prvním poločase padla pouze jedna branka, když sólo od půlky hřiště dokázal v 26.minutě proměnit Lukáš Homolka...skvělé!!!

Ve druhém poločase jsme dokázali soupeře jednoznačně přehrávat. Ten se dostal jen k málo šancím ohrozit naši branku. V 58. minutě byl faulován ve vápně Milan Kapusta a následující pokutový kop bezpečně proměnil "pod víko" matador Zdeněk Hejpetr. Již svojí čtvrtou brankou v sezóně zvyšoval skóre na 3:0 svoji " slabší levou" Zbyněk Zelený. Na konečných 4:0 stanovil Ladislav Kropáček. Ten střílel prakticky do prázdné branky, když mu přihrával Zbyněk Zelený po hrubce hostujícího brankáře.

Díky všem kteří přišli na zápas...ale vyzdvihnout bych chtěl Marka Melíška a Václava Šmata, kteří přijeli a pomohli týmu v jeho nouzi. Díky Díky Díky....

Sestava: Martin Šůs, Martin Kropáček (K), Marek Melíšek, Jiří Vichr, Jiří Matějovic, Ladislav Kropáček, Lukáš Homolka, Milan Kapusta, Zbyněk Zelený, Zdeněk Hejpetr, Václav Šmat

zář 04 Doposud nekomentováno.

TJ MĚCHOLUPY B-TATRAN VELKÉ HYDČICE

TJ MĚCHOLUPY B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE   3:2  (2:1)

Rozhodčí: Petr Bala    ŽK 1:1  ČK 1:0

Datum konání: 4.9.2022

Po delší době jsme zavítali na hřiště rezervy týmu z Měcholup a bohužel ani v v pátém zápase sezóny jsme nedokázali bodovat. A ta šance tady byla, jenže soupeř byl o tu jednu branku lepší...bohužel. Nedokázali jsme ani využít od 66.minuty přesilovku proti deseti.

Domácí začali náporem, který vyústil v branku v 12.minutě zápasu. Trefil se Jan Kaňák. Zvyšení skóre na 2:0 zařídil brankou v 29.minutě Vasyl Sydorenko.V samotném závěru poločasu jsme dokázali využít pokutový kop, který porměnil spolehlivě Zdeněk Prokopec. To nám dávalo šanci do druhého poločasu z výsledkem jestě něco udělat.

Jenže domácí tým byl proti. V 56.minutě zakončil přesně z brejku Jan Duchek a bylo to opět o dvě branky. O chvíli později byl vyloučen domácí hráč za urážky rozhodčího a tak jsme mohli začít myslet aspoň na vyrovnání skóre. To se bohužel nepodařilo. Dokázali jsme snížit jen na 3:2, když se hlavou trefil Zbyněk Zelený.

Sestava: Martin Šůs, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Lukáš Homolka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Radek Potužák, Jaromír Hlaváč, Josef Podzimek, Marek Melíšek, Ladislav Pasker

srp 27 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-DUKLA JANOVICE B

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  DUKLA JANOVICE B    1:2  (0:1)

Rozhodčí: Martin Tykal, Josef Javorský, Jan Kečkeš  ŽK 2:1

Datum konání: 27.8.2022

Bohužel ani ve čtvrtém zápase sezóny se nám nepodařilo bodovat. Opět bylo přítomno pouze 11 lidí a to je prostě špatně.

Zápas nezačal dobře pro dva hráče....Domácí hráč Jiří Vichr a hráč hostů Vladimír Drobena se v 8. minutě zápasu v souboji srazili hlavama. Hostující hráč odnesl srážku otřesem mozku a odvezla ho ZZSPK a Jirka Vichr putoval za přítomnosti manželky do sušické nemocnice na šití. Již jeho druhé behěm půl roku. Takže po zbytek zápasu jsme byli oslabeni opět v deseti hráčích. Kluci bojovali, dokonce měli i převahu na hřišti a  vytvořili si šance, ovšem bez úspěšného promněnění. Do poločasu se za hosty trefil ve 30. minutě Radek Holý.

V úvodu druhého poločasu se z přímého kopu trefil Zdeněk Prokopec a bylo srovnáno. Sice míč uplně netrefil podle jeho představ, ale brankář udělal chybu a míč tak skončil za jeho zády. A jak jsem již psal, další naše šance zůstali nevyužity, což je velká škoda, protože soupeř byl jednoznačně k poražení. A nakonec si janovičtí odvážejí všechny tři body, protože v 90. minutě se podruhé v zápase trefil Radek Dlouhý.

Musíme doufat že se zlepší docházka hráčů a že v dalších zápasech budeme silnější, úspěšnější, začneme bojovat za náš TATRAN a odehrajeme sezónu se ctí.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Jiří Matějovic, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Lukáš Homolka, Zbyněk Zelený, Radek Potužák, Zdeněk Hejpetr

IMG-20220827-WA0023.jpgVysmátý Jirka při čekání na ošetření v nemocnici v Sušici:-)

srp 20 Doposud nekomentováno.

SRK ŽELEZNÁ RUDA-TATRAN VELKÉ HYDČICE

SRK ŽELEZNÁ RUDA  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE   3:1 (2:1)

Rozhodčí: Lukáš Rampula    ŽK 0:0    ŽK 0:0

Datum konání: 20.8.2022

Bohužel jen v počtu deseti lidí se odehrál další venkovní zápas na Železné Rudě. A ještě k tomu, na velmi neregulérním hřišti, silně podmáčeném a plném louží, přesto se hrálo.

Kluci bojovali ze všech sil proti silnému soupeři, ale možná i díky vinou velmi špatného terénu hned ve 2. minutě dostali branku. Trefil se Filip Brož. Hned v šesté minutě se trefil i bývalý prvoligový fotbalista Ferenc Róth. V 32. minutě přišla skvělá chvíle pro Zbyňka Zeleného, který v úniku dokázal přelobovat domácí brankáře. Do konce poločasu již další branka nepadla.

Ve druhém poločase domácí dokázali využít přesilovku už jen jednou a to v 47. minutě, trefil se David Holický. Naši kluci bojovali statečně,jak proti přesile, tak i proti terénu. Rozhodčí nedokázal využít svých pravomocí a zápas nechal odehrát. Jen velké štěstí, že všichni zúčastnění odešli po svých do kabin a nezraněni. Ještě jednou velké díky DESETI STATEČNÝM!!!

Sestava: Martin Šůs, Martin Kropáček (K),Jiří Matějovic, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Václav Šmat, Zdeněk Hejpetr