Autor: Ladislav Pasker

TJ ŽICHOVICE  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE   3:1   (1:1)

Rozhodčí: Josef Abrahám    ŽK  0:0

Datum konání: 14.5.2022

Poslední dva venkovní zápasy se podařilo vyhrát po remízách na penalty a tak se doufalo že i další venkovní zápas, tentokrát na hřišti v Žichovicích dopadne aspoň v podobném duchu. Bohužel nakonec byla prohra 3:1, po moc nepovedeném výkonu celého týmu.

Soupeř hned o začátku byl o něco lepší a v 18. minutě se dokázal prosadit domácí útočník , kapitán David Šuba. Ke konci poločasu jsme hru trochu vyrovnali a nakonec ještě před odchodem do šaten dokázali srovnat i skóre. Hlavou se dokázal prosadit Zbyněk Zelený, který skóroval již po osmé v této sezóně.

Druhý poločas domácí opět tlačili, snažili se útočit hlavně po stranách a nakonec i zápas dvěma brankami rozhodli. V 77. minutě se prosadil mladíček domácího týmu Petr Mareš. Následně svoji největší šanci v zápase nevyužil navrátilec do týmu Jaromír Hlaváč, když jeho křížnou střelu k tyči dokázali domácí vytečovat jen na roh. O chvílí později se prosadil v závaru před brankou domácí Vladimír Šuba. Stav byl tedy 3:1 pro domácí, kteří se taktéž snaží zachránit  III.třídu a díky výhře se dostali v tabulce už jen na 2 body od nás.

Sestava: Ladislav Pasker, Josef Melka, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr,  Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček, Lukáš Homolka, Zdeněk Hejpetr, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Jaromír Hlaváč, Petr Kylián, Jaroslav Bečvář

kvě 07 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-SK VELHARTICE

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SK VELHARTICE    3:0 (3:0)

Rozhodčí: Roman Mácal    ŽK 0:0

Datum konání: 7.5.2022

Velmi důležitý zápas se odehrával za hezkého, skoro až  letního počasí. A  byl nakonec úspěšný a přihrál nám důležité tři body do tabulky.

K velkému výkonu se rozherál druhý nejstarší člen našeho kádru, Josef Podzimek (12.5. oslavil 49 narozeniny, takže gratulace). Byl u všech třech branek zápasu. Na první branku krásně přihrál tomu nejstaršímu hráči našeho mužstva, Zdeňkovi Hejpetrovi, který nedal brankáři šanci. To se psala 7.minuta zápasu. V 13. minutě se prosadil už sám Pepa, když se z voleje trefil přesně k tyči. A konečné skóre na 3:0 stanovil v 25. minutě opět Pepa, když nadvakrát dostal míč za brankovou čáru. Bohužel již další branka do hostující sítě nepadla, což byla škoda. Soupeř se vůbec nedokázal prosadit přes naší skvělou obranu, která fungovala na jedničku. Jediná šance soupeře byla ze střely, asi ve 2.minutě zápasu, kdy trefil břevno Karel Kovařík. To bylo ze strany soupeře vše.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Jiří Matějovic, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Lukáš Homolka, Josef Podzimek, Zbyněk Zelený, Zdeněk Hejpetr, Petr Kylián, Josef Melka

Jak jsem psal, tak 12.5. oslaví narozeniny Josef Podzimek (49) a ten samý den oslaví svoje narozeniny Ladislav Kropáček (44). Oběma přejemě vše nejlepší, zdraví a hlavně ať jim vydrží jejich zápal do hry co nejdéle.

kvě 01 Doposud nekomentováno.

DUKLA JANOVICE B-TATRAN VELKÉ HYDČICE

DUKLA JANOVICE B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE  1:2 (p5:6)

Rozhodčí: Pavel Jedlička    ŽK 1:1

Datum konání: 1.5.2022

Na Svátek práce, 1.Máje jsme odehráli další zápas a to na půdě Dukly Janovic, s místní rezervou.

V prvním poločase jsme na kontě měli více šancí, když nedokázali skórovat Josef Podzimek a ani Zbyněk Zelený. Domácí si větší vyložené šance nedokázali vytvořit a tak občas zahrozili střelou z dálky.

Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. My jsme měli velké šance, které buď skvěle pochytal domácí brankář a nebo skončili vedle branky, popřípadě vysoko nad ní. V 64. minutě se ale nakonec ujal roh, na který si naskočil snad nejmenší hráč na hřišti a to náš Lukáš Homolka, který se hlavou trefil. Vedlo se 0:1. Hosté se snažili srovnat, což se jim nakonec se štěstím povedlo. Nepovedenou střelou k tyči se trefil Milan Kolář.

A šlo se opět na penalty, v nich jsme opět byli úspěšnější.

Sestava: Ladislav Pasker, Josef Melka, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Lukáš Homolka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Zdeněk Hejpetr, Jiří Mtějovic, Josef Podzimek, Jakub Vystrčil

dub 23 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-FK BUDĚTICE 2012

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  FK BUDĚTICE 2012    0:5  (0:4)

Rozhodčí: Josef Blaheta    ŽK 2:2

Datum konání: 23.4.2022

Bohužel v dalším domácím zápase přišel debakl a prohra 0:5.

Soupeř byl celkem aktivní a dokázal trestat naše chyby. Poločas skončil výsledkem 0:4 a víceméně bylo rozhodnuto. Za hosty se trefili Martin Miroš, Roman Melka a 2x se prosadil Václav Korda.

Do druhého poločasu jsme už vstoupili opět aktivně, jenže zase naše chyba vedla ke zvýšení skóre na 0:5. Trefil se potřetí v zápase Václav Korda.

Další šance na obou stranách již zústaly nevyužity.

Sestava: Petr Kylián, Pavel Veringer, Jiří Vichr, Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Radek Potužák, Zdeněk Hejpetr, Jiří Matějovic, Lukáš Homolka, Ladislav Pasker, Jakub Vystrčil

Ještě před začátkem zápasu jsme uctili minutou ticha památku Karla Svobody (73) , který nás bohužel nečekaně opustil na Velikonoce. Čest jeho památce a rodině "upřímnou soustrast"

dub 17 Doposud nekomentováno.

SOKOL VEŘECHOV-TATRAN VELKÉ HYDČICE

SOKOL VEŘECHOV  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE  3:4  (p 2:4)

Rouhodčí: Josef Abrahám    ŽK 2:1

Datum konání: 17.4.2022

V neděli, před Velikonočním pondělí, jsme zavítali na hřiště tradičního soupeře a to Sokola Veřechov. Nakonec to byla návštěva celkem úspěšná, když jsme v té době vedoucí tým tabulky dokázali výsledkově potrápit. Zápas skončil remízou a my jsme dokázali zvítězit na penalty.

Přitom začátek utkání se nevyvíjel dobře. O dvě úvodní branky zápasu se postaral během tří minut domácí útočník Milan Richter. V 38. minutě snižoval proměněným pokutovým kopem Radek Potužák. Bohužel ještě do poločasu zvyšoval na 3:1 pro domácí hodně šťastně Jan Želízka.

Ve druhém poločase se naše hra dařila daleko lépe, domácí se skoro nedostali k naší bráně. Tento tlak vyvrcholil ke srovnání skóre.V úvodu poločasu, v 53.minutě se krásně trefil Zdeněk Prokopec. A to samé si zopakoval v 75. minutě a rázem bylo srovnáno. Remízový stav vydržel až do konce a o dalším bodu rozhodly penalty. V nich jsem byli úspěšnější v poměru 2:4.

Sestava: Petr Kylián, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Josef Jiřík, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Podzimek, Radek Potužák, Ladislav Pasker

dub 15 Doposud nekomentováno.

TJ SOKOL HARTMANICE-TATRAN VELKÉ HYDČICE

SOKOL HARTMANICE  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE  5:2 (1:1)

Rozhodčí: Jiří Moravec,Petr Bala, Václav Lojík  ŽK:   1:3

Datum konání: 15.4.2022

Na Velký pátek jsme sehráli odložené utkání prvního jarního kola a to na půdě Hartmanic.

A nezačali jsme vůbec špatně. Nápor v úvodních minutách zápasů vedl k několika rohovým kopům za sebou a dokonce i k vedení, když se opět trefil hlavou Zbyněk Zelený. Následně se domácí také více osmělili a nakonec ještě do přestávky srovanali, když proměnil pokutový kop Michal Šimek.

Bohužel ve druhém poločase přišla černá "šestiminutovka". Od 57.minuty do 63.minuty se postupně domácí trefili 3x a víceméně bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. V 85.minutě krásnou hlavičkou ještě snižoval Ladislav Kropáček. Bohužel v poslední minutě stanovil konečné skoóre na 5:2 svoji druhou brankou v zápase Petr Sládek.

Sestava: Petr Kylián,Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Josef Jiřík, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Podzimek, Zbyněk Zelený, Zdeněk Hejpetr, Jiří Matějovic, Ladislav Pasker

dub 09 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-SVATOBOR HRÁDEK B

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SVATOBOR HRÁDEK B  2:3 (0:2)

Rozhodčí: Pavel Jedlička    ŽK 2:1

Datum konání: 9.4.2022

Díky odloženému prvnímu jarnímu kolu (kvůli počasí), jsme první mistrovský zápas roku 2022 odehráli až 9. dubna na vlastním hřišti. Bohužel výsledek zápasu nebyl nakonec příznivý a soupeř si odvezl všechny tři body.

Prvním poločase jsme nedokázali využít šance a soupeř nás za ně bohužel trestal. V 21. minutě se trefil za hosty již tradičně Radek Holeček, který i za čtyři minuty dokonale využil přímý kop a zvyšoval už na 0:2 pro hosty.

Druhý poločas začal pro nás náporem, zlepšenou hrou i kombinací a soupeř se skoro vůbec nedostal ani za půlící čáru. Převahu jsme využili ke srovnání skóre, když se po krásném uvolnění od Zbyňka Zeleného prosadil Jirka Matějovic.O deset minut později po rohovém kopu bylo srovnáno, když si na centr naskočil skvěle hrající Zbyněk Zelený a trkl míč do branky. Bohužel hned z následné akce, po rohu a chybě domácího brankáře, soupeř vyrovnal, když se potřetí trefil Radek Holeček. Závěrečný nápor domácích již vyrovnání nepřinesl.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Pavel Svoboda, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Lukáš Homolka, Josef Podzimek, Zbyněk Zelený, Jiří Matějovic, Petr Kylián, Jakub Vystrčil

dub 02 Doposud nekomentováno.

JARO 2022

SOKOL HARTMANICE  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE

Zápas se měl konat 3.4.2022 od 13:30.

Z důvodu nepříznivého počasí (sníh) se zápas odložil na 15.4.2022 od 17 hod na hřišti v Hartmanicích

lis 17 Doposud nekomentováno.

PODZIM 2021

Krátké zhodnocení podzimní části roku 2021...

14. SK Velhartice 14 4 0 10 26:53 12 0 0

Po 14 odehraných zápasech jsme na 9. místě tabulky s celkovým skóre 30:36. Bohužel jeden zápas byl kontumován ve prospěch Bešin...

Nejlepším střelcem týmu je s 8 brankami Jaromír Hlaváč, o druhé místo se dělí s 5 brankami Zdeněk Prokopec a Zbyněk Zelený. Celkem dalo branku 9 hráčů.

Na podzim díky různým zraněním a nepřítomností, se postavilo do brány 5 hráčů, včetně Václava Švece, který skvěle zachytal proti Veřechovu. Podařilo se vychytat i tři zápasy bez obdržené branky (2x Petr Kylián, 1x Ladislav Pasker).

Jarní část začíná na půdě Hartmanic a to v neděli 3.4.2022

říj 30 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-SK BOLEŠINY B

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SK BOLEŠINY B   8:1   (3:0)

Rozhodčí: Vladislav Stach   ŽK 1:1

Datum konání: 30.10.2021

Poslední podzimní zápas se odehrával na konci  října a byla to vlastně předehrávka prvního jarního kola. Hostili jsme záložní tým z Bolešin a podařilo se nám vrátit porážku z prvního zápasu sezóny na jejich hřišti.

Skóre se začalo rodit v 23. minutě, když branku vstřelil Jaromír Hlaváč. Ten samý hráč zvyšoval skóre i v 26. minutě na 2:0. Do konce poločasu se dokázal trefit ještě Josef Podzimek a tak se šlo do kabin za stavu 3:0.

Hosté si nedokázali vypracovat celkem žádnu pořádnou šanci a tak jsme trestali my. V 49. minutě svým tradičním bodlem zvyšoval skóre Jiří Matějovic. Už na 5:0 svojí třetí brankiou v zápase zvyšoval Jaromír Hlaváč. O pár minut později vstřelil další branku Josef Podzimek a pak přišla chvíle nejstaršího hráče v našem týmu, Zdeňka Hejpetra. Ten prokázal svoji genialitu, když svojí střelou z cca 40 metrů, přesně pod břevno dokázal přehodit hostujícího brankáře. Poslední branku našeho týmu na podzim vsítil Zdeněk Prokopec. Hosté se pak již jen zmohli na snížení stavu na konečných 8:1 ke konci zápasu.

Sestava: Petr Kylián, Pavel Vedringer, martin Kropáček (K), Josef Melka, Josef Podzimek, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Zdeněk Hejpetr, Jiří Matějovic, Jaromír Hlaváč, Radek Potužák