26.3.2023

DUKLA JANOVICE B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE  1:2

Rozhodčí:Radek Brůha, Roman Mácal, Jan Kečkeš   ŽK 1:3

Datum konání: 26.3.2023

Ke druhému jarnímu zápasu jsme odjížděli v neděli do Janovic, s vidinou vrátit jim podzimní porážku na našem hřišti. A to se i přes nečekané problémy se sestavou před samotným začátkem utkání povedlo. Ale vše popořadě....

Ještě v neděli ráno bylo k dispozici 15 hráčů a nakonec jsme byli rádi, když nastoupilo na hřiště 11 lidí. Lavička náhradníků zústala prázdná. Přesto bych rád vyzdvihl přístup dvou hráčů, Ondy Barborky a Pepu Podzimka, kteří přes určité zdravotní problémy a problémy s autem dorazili aspoň na druhý poločas. A to si už mohli užívat naše vedení 0:2, o které se behěm dvou minut zasloužil hlavně Zbyněk Zelený, střelec obou branek. Nejprve v 37. minutě rozehrával Zdeněk Prokopec přímý kop, který za pokřiku našeho fanouška "Ježka" Jirky Rezlera "zelený gól" našel neomylně hlavu Zbyňka Zeleného, který na dvakrát i s pomocí tyče vstřelil první branku zápasu. A hned o 2 minuty později, sám Zbyněk z přímého kopu, z dobrých 35 metrů, zatočil míč přesně k tyči. Rázem bylo vedení 0:2. Domácí měli v prvním poločase sice více ze hry, ale kromě pár lehkých náznaků šancí, vyloženě naši branku nedokázali ohrozit.

Čekal se tlak domácích ve druhém poločase, ale těm se naštěstí nedařila tolik kombinace a hlavně skvěle pracovala naše obrana a to vlastně celého týmu. A to jsme mohli jít do vedení, když svůj samostatný únik nedokázal proměnit Pepa Podzimek a střelecké štěstí opustilo i Zbyňka Zeleného.Domácí nakonec dokázali jen snížit, když se v 83. minutě trefil David Jůzek.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Jiří Vichr, Ondřej Barborka, Ladislav Kropáček (K), Zdeněk Prokopec, Lukáš Homolka, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Jiří Šatra, Josef Podzimek, Petr Kylián, Jakub Vystrčil