Autor: Ladislav Pasker

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SOKOL BĚŠINY

Rozhodčí: Ondřej Kaiser   ŽK 1:0

Datum konání: 27.5.2023

Velmi důležitý zápas s těžkým a pro nás neoblíbeným soupeřem, který mohl hodně napovědět o sestupujících z III.třídy. Měli jsme soupeřovi co vracet a nakonec jsme byli na konci zápasu spokojený.

Ani jeden z týmů neměli v prvním poločase nějakou větší územní převahu, většina akcí se odehrávala ve středu hřiště, kde to byl boj o každý míč. Soupeř se ujal vedení v 40. minutě, když únik po pravém křídle hostující hráč přetáhl cenntr na zádní tyč, kde byl osamocený Jaromír Pytelka, který pohodlně zakončoval do odkryté branky.

Ve druhém poločase jsme už měli trochu více ze hry a to nakonec vedlo k otočení skóre. V 65 minutě udělal brankář hostů chybu, když podběhl míč a po skrumáži se dostal balón ke Zděnkovi Prokopcovi, který pohodlně doklepával do úplně prázdné branky. A to ještě nebylo z jeho strany vše. V 80. minutě se nadechl k sólu "rychlonožka" Lukáš Homolka, který nakonec přesným centrem našel na zadní tyči volného Zdeňka Prokopce, který z voleje stanovil konečné skóre na 2:1.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Prokopec, Josef Podzimek, Jaromír Hlaváč, Radek Potužák, Lukáš Homolka, Josef Melka, Jakub Vystrčil, Jiří Šatra

kvě 21 Doposud nekomentováno.

FK SVÉRADICE B-TATRAN VELKÉ HYDČICE

SVÉRADICE B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE  2:4    (1:3)

Rozhodčí: Michal Toman, Jan Jirotka, Filip Bernard   ŽK 1:0

Datum konání: 21.5.2023

K zápasu dorazilo pouze 11 lidí, kteří nakonec urvali výhru. A ještě tak stále žije naděje na záchranu.

Zápas začal přímo impozantně, když už ve 2. minutě jsme vedli 0:2. O obě branky se postaral Jaromír Hlaváč. Na první branku mu skvěle nahrál Zdeněk Prokopec. Druhou branku si Jaromír vybojoval sám, po chybě domácí obrany pohodlně zvyšoval do prázdné brány už na 0:2. Domácí se začali více uvolňovat, hrozit, v což vyůstilo faulem ve vápně. Domácí tak v 28.minutě snížili díky pokutovému kopu, který proměnil david Juháňák na 1:2. Ve 40. minutě si vzal na půlící čáře míč Ladislav Kropáček a z domácích hráčů si udělal kuželky. Prošel přes 4 hráče až do pokutového území, kde přesnou střelou k tyči zvyšoval už na 1:3. Nádherná samostatmá akce!!!

Ve druhém poločase si v 60.minutě vystřelil "hattrick" Jaromír Hlaváč, který využil chybného výkopu brankáře. Domácí už je o pár minut později snížili na 2:4, když se trefil Lukáš Hnojský. Velmi cenná výhra na hřišti soupeře!!!

Sestava: Ladislav Kropáček, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Josef Melka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Petr Kylián, Lukáš Homolka, Jaromír Hlaváč

kvě 13 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-SOKOL MĚČÍN

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SOKOL MĚČÍN   1:3   (0:2)

Rozhodčí: Martin Tykal    ŽK 1:1

Datum konání: 13.5.2023

Zápas začali aktivněji hosté, kteří si nakonec do poločasu vytvořili solidní náskok 0:2. Obě dvě branky vstřelil Onřej Jareš. Naše snahy o vstřelení branky bohužel zůstaly nevyslyšeny.

Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, lépe se nám dařila i kombinace, ale hosté byli nakonec efektivnější. Přímo z rohu se prosadil v 61.minutě Jaroslav Krotký. Naši jedinou branku vstřelil Zdeněk Hejpetr, který proměnil nařízený pokutový kop v 71.minutě, po faulu na Pepu Podzimka.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček, Ladislav Kropáček, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Václav Šmat, Jakub Vystrčil, Josef Podzimek (K), Jaromír Hlaváč, Zdeněk Hejpetr, Petr Nezbeda

Dne 12.5.2023 oslavil krásné životní jubileum Josef Podzimek. Přejeme vše nejlepší v životě a ještě spousty zápasů za náš TATRAN.

kvě 10 Doposud nekomentováno.

TABULKA 2023

Tabulka III. třídy Jaro 2023 po 21. kolech...

SK BOLEŠINY B-TATRAN VELKÉ HYDČICE

SK BOLEŠINY B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE   4:1  (1:1)

Rozhodčí: Pavel Jedlička    ŽK 1:0

Datum konání: 7.5.2023

Krásné jarní sluníčkové počasí, klidné nedělní odpoledne, stvořené pro fotbal...a zase přišla bohužel prohra...situace s možným sestupem už začíná být velmi vážná.

Od prvních minut byli domácí více na míči a pomalu si vytvářeli šance. Naštěstí jejich střely končili mimo branku. Nám se podařila v 23.minutě kombinace po levé straně a Pepa Podzimek přízemní střelou k tyči dokázal skórovat. Prakticky hned vzápetí rozhodčí pískl pro domácí velmi spornou penaltu...naštěstí domácí hráč branku přestřelil. V 35.minutě bylo ale srovnáno. Přesnou střelou, zakroucenou k tyči, se trefil Jan Brtník.

Ve druhém poločase se už dokázal trefit jen a pouze domácí hráč Dominik Vraný....a to hned 3x. Naše větší šance, které měli Lukáš Homolka a Pepa Podzimek už zústaly nevyužity a tak  všechny tři body pro domácí jsou zasloužené.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Jiří Vichr, Ondřej Barborka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Jiří Šatra, Zdeněk Hejpetr, Petr Kylián, Lukáš Homolka, Jakub Vystrčil, Josef Podzimek

dub 29 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-FK BUDĚTICE 2012

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  FK BUDĚTICE 2012    1:2  (1:1)

Rozhodčí: Petr Hejplík  ŽK 1:2  ČK 1:0

Datum konání: 29.4.2023

Bohužel další domácí zápas, který skončil prohrou. Hrál se celkem vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách hřiště.

Zápas nezačal štastně pro domácího brankáře, který pozdě vyběhl na centrovaný míč do vápna a soupeř měl ve 3.minutě snadnou šanci skórovat do prázdné brány. Branku vstřelil Martin Voldřich. Ještě do poločasu dokázal využít svoji šanci Ladislav Kropáček a tak v 29. minutě bylo srovnáno a tento stav platil i do konce poločasu.Pro Láďu to byla 5 branka v sezóně.

Po přestávce padla už jenom jedna branka, když utekl v 62. minutě po levém křídle "rychlonožka" Roman Melka, který z úhlu trefil přesně pod břevno. Naše šance zústali nevyužity a ještě se k tomu nechal "blbě" vyloučit Pepa Melka, který nakonec obdžel trest na 2 zápasy STOP.

Sestava: Ladislav Pasker, Martin Kropáček (K), Jiřín Vichr, Ondřej Barborka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Lukáš Homolka, Josef Melka, Zbyněk Zelený, Petr Kylián, Radek Potužák, Zdeněk Hejpetr, Josef Podzimek

dub 26 Doposud nekomentováno.

Tabulka III. třídy Jaro 2023 po 19. kolech...

SVATOBOR HRÁDEK B-TATRAN VELKÉ HYDČICE

SVATOBOR HRÁDEK B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE   1:0 (1:0)

Rozhodčí: Jiří Moravec, Roman Mácal, Ondřej Nedvěd    ŽK 2:3

Datum konání: 23.4.2023

Do Hrádku jsme jeli s vírou  potvrdit  domácí vítěztví nad Hartmanicemi a ještě více se odpoutat od spodních pater tabulky. Přijelo nás podpořit i několik hráčů a fanoušků z nedalekého Kolince, ale výsledek zápasu byl nakonec nepříznivý.

Domácí začali větším tlakem, ale jejich veškeré šance skončili buď mimo bránu nebo v rukavicích našeho brankáře. Nakonec o výsledku rozhodla trocha nepozornosti a nedůslednosti naší obrany. V 37.minutě nechali na dvakrát dorážet vyraženou střelu Jana Sekyru, který trochu ze štěstím dokázal dostat míč do brány.

Ve druhém poločase se ani jeden z týmu nedokázal dostat do nějaké vyložené šance a hra se více méně odehrávala ve středu hřiště.

Prohra mrzí, ale v příštím domácím zápase doufám že předvedeme lepší výkon a porazíme hosty z Budětic.

Sestava: Ladislav Pasker, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Ondřej Barborka, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Josef Melka, Zbyněk Zelený, Petr Kylián, Josef Podzimek, Jakub Vystrčil, Lukáš Homolka

dub 15 Doposud nekomentováno.

TATRAN VELKÉ HYDČICE-SOKOL HARTMANICE

TATRAN VELKÉ HYDČICE  --  SOKOL HARTMANICE    1:0  (1:0)

Rozhodčí: Petr Bala    ŽK 1:1

Datum konání: 15.4.2023

Po smolné prohře v Žihobcích, jsme k dalšímu domácímu utkání nastoupili proti velmi nepříjemnému soupeři z Hartmanic. Naše poslední výhra nad tímto soupeřem se datuje do podzimu 2020, kdy jsme doma vyhráli po remíze na penalty. Od té doby nás soupeř vždy dokázal porazit a většinou i vetším brankovým rozdílem. Tentokrát zápas dopadl v náš prospěch.

Soupeř začal aktivně, po většinou času prvního poločasu  držel míč na svých kopačkách, ale nijak se vyrázně nedokázal víc prosadit. Bylo to i zásluhou skvěle pracující obrany a vlastně i celého našeho týmu. Ve 40. minutě přišla skvělá chvíle pro Pepu Podzimka, který dokázal využít chybného postavení hostujícího brankáře. Svoji levou nohou, z dobrých 35 metrů, přesně trefil skoro opuštěnou branku a tak se po kabin odcházelo s vedením 1:0. Pro Pepu to byla třetí branka letošní sezóny.

Ve druhém poločase soupeř trochu přeskupil své hráče a očekával se ještě větší nápor na naší branku. Opět díky skvěle fungovala obrana a domácí brankář neměl témeř skoro žádnou práci. A tak nakonec jedna branka z prvního poločasu rozhodla o výsledku a velmi důležité body zůstali doma.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Petr Kylián, Lukáš Homolka, Josef Podzimek, Václav Šmat, Jakub Vystrčil

dub 08 Doposud nekomentováno.

TJ ŽIHOBCE-TATRAN VELKÉ HYDČICE

TJ ŽIHOBCE  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE    2:1  (0:1)

Rozhodčí: Václav Dušek, Michal Horský, Felix Kopecký   ŽK 2:4  ČK 0:1

Datum konání: 8.4.2023

K velmi důležitému zápasu jsme během Velikonočních svátku odjeli do Žihobec. Těžký soupeř, který taktéž bojuje o záchranu ve III.třídě.

Domácí byli více aktivnější, více na míči a více jim vycházela kombinace, ale do nějaké vyložené šance se nedostali. My jsme nakonec dokázali využít snad jedinou šanci v poločase, kdy ve 12. minutě, na zadní tyči, si našel přesný centr Zbyněk Zelený, který hlavičkoval přesně k tyči. Po zbytek poločasu byli domácí sice aktivnější, ale konečná kombinace ke vstřelení branky nevedla.

Druhý poločas byl prakticky totožný s tím prvním. Jen se už domácí dokázali dvakrát prosadit. Nejprve po velké chybě našeho brankáře ( chytil míč mimo pokutové uzemí do rukou) v 60. minutě se prosadil z přímého kopu k tyči Václav Staněk. Naši největší šanci nedokázal využít Lukáš Homolka, který svým skvělým napadáním donutil domácího stopera k chybě, obral ho o míč, ale Lukáš už nedokázal přesně svoji šanci zakončit. V 75. minutě byl vyloučen po faulu Jiří Vichr. Při následném trestném kopu záhrál ve zdi rukou Václav Šmat a domácí kopali penaltu.Tu naštěstí zneškodnil svým zákrokem brankář a následující dorážku domácí mířili do tyče. Bohužel se nakonec domácí dočkali. V 86. minutě se dokázal prosadit střelou z velkého vápna Eduard Hrůza a stanovil tak konečné skóre pro domácí 2:1.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Lukáš Homolka,Václav Šmat, Petr Kylián, Luděk Marek, Zdeněk Hejpetr