13.8.2023

DUKLA JANOVICE B  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE   2:4  (2:1)

Rozhodčí: Zdeněk Hájek   ŽK 1:1  ČK 1:0

Datum konání: 13.8.2023

Do nového ročníku III. třídy klatovského okresu jsme vstoupili vítězně, i když se výhra na hřišti v Janovicích, proti místní rezervě, nerodila vůbec lehce.

Domácí se ujali vedení v 15.minutě, když se na malém vápně dostal k míči Josef Svoboda a pohodlně vstřeliL první branku zápasu. O pět minut později, tedy v 20.minutě, dostal ideální přihrávku od Láďi Kropáčka levonohý záložník a rychlík Zbyněk Zelený, který si poradil s domácí obranou a srovnal střelou k tyči na 1:1. Jenže ještě do poločasu se domácí dokázali prosadit, když v 31.minutě skóroval Aleš Keřlík.

Ve druhém poločase se hrál celkem vyrovnaný zápas, i když domácí se 2x dostali sami před našeho brankáře, kterého naštěstí nedokázali překonat. Naši největší šanci zhatil "domácí lajnový", který odmavál offside. Ale stejně jsme se dočkali. V 78.minutě došlo ke kontaktu našeho hráče Jirky Matějovice a domácího brankáře, který neudržel nervy na uzdě. Hrubě oběma rukama trefil našeho hráče do obličeje a nemohl následovat jiný trest, než červená a protože k tomu došlo v pokutovém území, kopala se i penalta. Tu bezpěčně proměnil v 79.minutě Zdeněk Prokopec. Prakticky skoro hned po rozehrání se dostal k balónu Zděnek Prokopec, který mířil na branku a v pokutovém území byl faulován...druhý pokutový kop. Zdeněk Prokopec si opět věřil a náhradního brankáře (vlastně hráče, který musel po vyloučení brankáře do brány)  lehce překonal. A to ještě z naší strany nebylo vše. V 86.minutě se opět po levém křídle protáhl Zbyněk Zelený a stanovil konečné skóre na 2:4 pro naši skvělou partu.

Díky všem, kteří ve vedru a dusnu odehráli vítězný zápas. Další zápas odehrajeme opět na venkovním hřišti, tentokrát na Železné Rudě, v sobotu 19.8. od 17 hod.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Lukáš Homolka, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Radek Potužák, Luděk Marek, Jaromír Hlaváč, Jakub Vystrčil, Jiří Matějovic, Jiří Šatra, Ondřej Barborka