8.4.2023

TJ ŽIHOBCE  --  TATRAN VELKÉ HYDČICE    2:1  (0:1)

Rozhodčí: Václav Dušek, Michal Horský, Felix Kopecký   ŽK 2:4  ČK 0:1

Datum konání: 8.4.2023

K velmi důležitému zápasu jsme během Velikonočních svátku odjeli do Žihobec. Těžký soupeř, který taktéž bojuje o záchranu ve III.třídě.

Domácí byli více aktivnější, více na míči a více jim vycházela kombinace, ale do nějaké vyložené šance se nedostali. My jsme nakonec dokázali využít snad jedinou šanci v poločase, kdy ve 12. minutě, na zadní tyči, si našel přesný centr Zbyněk Zelený, který hlavičkoval přesně k tyči. Po zbytek poločasu byli domácí sice aktivnější, ale konečná kombinace ke vstřelení branky nevedla.

Druhý poločas byl prakticky totožný s tím prvním. Jen se už domácí dokázali dvakrát prosadit. Nejprve po velké chybě našeho brankáře ( chytil míč mimo pokutové uzemí do rukou) v 60. minutě se prosadil z přímého kopu k tyči Václav Staněk. Naši největší šanci nedokázal využít Lukáš Homolka, který svým skvělým napadáním donutil domácího stopera k chybě, obral ho o míč, ale Lukáš už nedokázal přesně svoji šanci zakončit. V 75. minutě byl vyloučen po faulu Jiří Vichr. Při následném trestném kopu záhrál ve zdi rukou Václav Šmat a domácí kopali penaltu.Tu naštěstí zneškodnil svým zákrokem brankář a následující dorážku domácí mířili do tyče. Bohužel se nakonec domácí dočkali. V 86. minutě se dokázal prosadit střelou z velkého vápna Eduard Hrůza a stanovil tak konečné skóre pro domácí 2:1.

Sestava: Ladislav Pasker, Pavel Veringer, Martin Kropáček (K), Jiří Vichr, Ladislav Kropáček, Zdeněk Prokopec, Milan Kapusta, Josef Jiřík, Zbyněk Zelený, Lukáš Homolka,Václav Šmat, Petr Kylián, Luděk Marek, Zdeněk Hejpetr